+48 668 878 004
BIURO@ORALSURGERY.PL

TEMAT: Wprowadzenie do implantologii. c.d. zabiegi.

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

TEMAT: Wprowadzenie do implantologii. c.d. zabiegi.

3 lipca

3500ZŁ

Wprowadzenie i rys historyczny, przypomnienie z anatomii i fizjologii, co to jest osseointegracja? Rodzaje implantów, typy powierzchni implantów, biomechanika implantów.

Wstępna kwalifikacja pacjentów ze względów: protetycznych, zdrowotnych, fonetycznych, okluzyjnych, psychologicznych, estetycznych

Badania diagnostyczne i ich interpretacja (rtg, badania laboratoryjne), diagnostyka obrazowa: zdjęcia panoramiczne, zdjęcia przylegające, tomografia objętościowa, tomografia stożkowa – cbct, oprogramowanie: Simplant i pochodne, InVivo Dental, 3D Vision, przeglądarki, USG, rola aparatu cyfrowego na potrzeby dokumentacji i planowania, narzędzia potrzebne do przeprowadzenia zabiegu. Omówienie pełnego instrumentarium z podziałem na: najczęściej używane, niezalecane do używania wg obecnych standardów, mikrochirurgiczne, nie niezbędne, ale usprawniające pracę, maszynowe, związane z systemami implantologicznymi, zestawy do określonych zabiegów: implantacja, regeneracja kości, augmentacja tkanek miękkich, podniesienie dna zatoki szczękowej, rozszczepienie kości, kondensacja kości.

Przygotowanie gabinetu do zabiegu: wymagane obłożenie pola zabiegowego, dezynfekcja i sterylizacja, rozłożenie oprzyrządowania.

Szczegóły

Data:
3 lipca
Koszt:
3500ZŁ
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
http://oralsurgery.pl/semestr-ii-2020/

Miejsce

Dental Salon Sp. Z o.o.
ul. Horbaczewskiego 53a
Wrocław, dolnośląskie 54-130 Polska
+ Google Map
Telefon:
+48 668 878 004
Strona internetowa:
http://oralsurgery.pl

Inny

Kontakt
Karolina Dzierzkowska +48 501 939 675 biuro@oralsurgery.pl
Rejestracja
http://oralsurgery.pl/zakup-kursu/semestr-ii/spotkanie-11-dzien-2-22-02-2020/

Facebook