+48 668 878 004
BIURO@ORALSURGERY.PL

SPOTKANIE 20 – Dzień 1 – 03.07.2020

SPOTKANIE 20 – Dzień 1 – 03.07.2020

3,500.00

TEMAT: Wprowadzenie do implantologii. c.d.  zabiegi.

Kategoria:

Opis

SPOTKANIE 20 dr Sławomir Karwan

dr Radosław Jadach

TEMAT: Wprowadzenie do implantologii. c.d.  zabiegi.

Wprowadzenie i rys historyczny, przypomnienie z anatomii i fizjologii, co to jest osseointegracja? Rodzaje implantów, typy powierzchni implantów, biomechanika implantów.

Wstępna kwalifikacja pacjentów ze względów: protetycznych, zdrowotnych, fonetycznych, okluzyjnych, psychologicznych, estetycznych

Badania diagnostyczne i ich interpretacja (rtg, badania laboratoryjne), diagnostyka obrazowa: zdjęcia panoramiczne, zdjęcia przylegające, tomografia objętościowa, tomografia stożkowa – cbct, oprogramowanie: Simplant i pochodne, InVivo Dental, 3D Vision, przeglądarki, USG, rola aparatu cyfrowego na potrzeby dokumentacji i planowania, narzędzia potrzebne do przeprowadzenia zabiegu. Omówienie pełnego instrumentarium z podziałem na: najczęściej używane, niezalecane do używania wg obecnych standardów, mikrochirurgiczne, nie niezbędne, ale usprawniające pracę, maszynowe, związane z systemami implantologicznymi, zestawy do określonych zabiegów: implantacja, regeneracja kości, augmentacja tkanek miękkich, podniesienie dna zatoki szczękowej, rozszczepienie kości, kondensacja kości.

Przygotowanie gabinetu do zabiegu: wymagane obłożenie pola zabiegowego, dezynfekcja i sterylizacja, rozłożenie oprzyrządowania.

03.07.2020 *3500zł

Facebook